• Studijní obory SOŠ

•

Naše střední odborná škola nabízí pestrý výběr studijních oborů, které připravují studenty na úspěšné budoucí kariéry. Přehled vyučovaných oborů:

• Ekonomické lyceum 78-42-M/02

• Vstupte do světa, kde se gymnaziální vzdělávání snoubí s klíčovými ekonomickými znalostmi! Ekonomické lyceum je ideální volbou pro ty, kteří chtějí nejen pochopit fungování trhu, ale také být skvěle připraveni na vysokoškolské studium.

Co vás čeká jako absolventa?

• Plynulá komunikace ve dvou světových jazycích – angličtině a němčině.
          • Porozumění ekonomickým pojmům a zásadám tržní ekonomiky.
          • Orientace v podnikatelském prostředí a právních normách.
          • Zvládnutí finančních a daňových úkolů s jistotou.
          • Schopnost vést finanční účetnictví na profesionální úrovni.
          • Práce s výpočetní technikou a aplikacemi, které jsou dnes základem úspěchu.
          • Cesta k dalšímu vzdělávání na vysoké nebo vyšší odborné škole.

Ekonomické lyceum – váš odrazový můstek k úspěchu ve světě byznysu a ekonomie!

• Dopravní prostředky 23-45-M/01

• Váš zájem o dopravu a techniku může stát na pevných základech díky oboru, který vás vybaví znalostmi a dovednostmi nezbytnými pro svět dopravních prostředků, jejich provozu a údržby.

Co budete umět jako absolvent?

• Ovládat údržbu a opravy různých dopravních prostředků.
          • Orientovat se v technické dokumentaci a strojních součástech.
          • Zvládat základy elektrotechniky a automatizace, což jsou klíčové dovednosti pro moderní dopravu.
          • Provádět precizní kontrolu a měření, aby vše běželo hladce.
          • Komunikovat v cizím jazyce, což vám otevře dveře do světa.
          • Analyzovat ekonomická data a efektivně využívat výpočetní techniku.
          • Rozumět tržnímu hospodářství a podnikatelskému právu, což je základem pro úspěch v oboru.

Dopravní prostředky – cesta k úspěšné kariéře v dynamickém světě dopravy!

• Agropodnikání 41-41-M/01

• odborná orientace: Ekonomika a podnikání

Tento obor spojuje to nejlepší z obou světů – ekonomiku a zemědělství. Připraví vás na úspěšnou kariéru, kde můžete skloubit podnikání s láskou k přírodě.

Co budete umět jako absolvent?

• Využívat ekonomické a podnikatelské znalosti pro efektivní řízení agropodniků.
          • Orientovat se v moderních technologických postupech v zemědělství.
          • Zajišťovat činnosti v oblasti podnikání, obchodu a služeb.
          • Vykonávat finanční, daňové a právní úkoly s přehledem.
          • Vést přesné pracovní záznamy a evidenci.
          • Vyhodnocovat data a využívat pokročilou výpočetní techniku.
          • Organizovat a řídit pěstování rostlin i chov zvířat na profesionální úrovni.
          • Efektivně pracovat s mechanizačními prostředky pro vyšší produktivitu.
          • Zvládnout základy chovu koní a další speciální dovednosti.
          • Komunikovat ve světovém jazyce, což rozšíří vaše možnosti po celém světě.

Agropodnikání – váš klíč k úspěchu ve světě podnikání a zemědělství!

• Praxe
        • Povinnou součástí výuky je praxe ve výrobních podnicích, službách, soukromých farmách a firmách s ekonomickým nebo technickým zaměřením.

• Jazyky
        • Výuka anglického nebo německého jazyka.

• Vybavení
        • K dispozici je nadstandardně vybavená knihovna se studovnou, učebny výpočetní techniky, tělocvična s posilovnou a zájmové kroužky střediska volného času.

• Fotbalová příprava
        • Studenti všech oborů vzdělání mají možnost být součástí Fotbalové Farmy, která nabízí rozšířenou fotbalovou přípravou.

• Navštivte naši školu a objevte, jak vám můžeme pomoci dosáhnout vašich cílů a připravit vás na úspěšnou budoucnost.

• VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem, Špindlerova 690, příspěvková organizace
      • Špindlerova třída 690